لباسهای اسلیم فیت

لباسهای اسلیم فیت

Slim fit ، Regular fit و…اصلاحاتی هستند که هر کدام از ما هنگام خرید پیراهن، تی شرت و حتی شلوار با آن ها رو به رو می شویم. اما نکته مهم این است که آیا تفاوت واقعی آن ها را متوجه می شویم؟ اگر شما هم جزو افرادی هستید که با دیدن واژه های Slim fit وRegular fit بر روی پیراهن ها دچار سردرگمی شده و سوال های متعددی در ذهن تان پدید می آید، خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد می کنیم. با خواندن این چند سطر کوتاه و ساده، تفاوت این مدل ها برای همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

اسلیم فیت واژه ای است که برای توصیف برش و دوخت محصول به کار  می رود و به صورت عام به مدل لباس اطلاق می شود. Slim Fit در واقع همان تن خور راسته است که بیشترین خرید و استفاده را در پوشاک آقایان دارد. در گفت و گوی عامیانه به آن ها قواره کوچک می گویند. لباس‌های Slim fit در تن مردان فضا و حجم کمتری را نشان می‌دهد و به شکل راسته و نه جذب تمامی قالب بدن را در بر می‌گیرد. پیراهن های  Slim Fit برشی نزدیک به بدن دارند ونسبت به لباس های دیگر تنگ تر  به روی بازوها، کمر و قفسه سینه می نشینند اما محدودیتی از جهت حرکت برای بدن ایجاد نمی‌کنند و به تنگی و چسبناکی لباس های جذب نیستند، این نزدیک تر شدن پیراهن به بدن، نیم‌ تنه بالای شما را کشیده‌تر نشان می دهد. این پیراهن ها معمولا دارای برشی هشتی شکل در پشت خود هستند که حالتی نیمه هلالی به دست داده و به پیراهن اجازه می دهد راحت تر به بدن چسبیده شود. این مدل پوشاک مناسب افرادی است که اندام ریزتر و متناسب تر داشته و یا لاغراندام هستند. همچنین اشخاصی که دوست دارند پیراهن و لباس، اندامی مانند بازو و سرشانه شان را به خوبی نشان دهد می توانند پیراهن ها و تی شرت های اسلیم فیت بپوشند.

Regular Fit  را می توان تن خور معمولی معنی کرد که راحت تر و آزاد تر از اسلیم فیت می باشد. دوخت و برش این نوع لباس دوختی کلاسیک و سنتی است که  تن خور آزادتری به دست می دهد و سبب می شود لباس در بدن گشادتر به نظر برسد. در گفت و گوی عامیانه به آن ها قواره بزرگ می گویند، به این صورت که ممکن است در یک پیراهن اسلیم فیت سایز مناسب برای شما مدیوم باشد اما در مدل Regular Fit  سایز شما به اسمال تغییر کند زیرا قواره و برش Regular Fit آزاد تر و بزرگ تر از Slim fit است. در این نوع برش قفسه سینه، بازوها، کمر و … در لباس راحت‌تر و آزادتر هستند. این نوع لباس و برش اصطلاحا تن خور شسته رفته نداشته و گزینه ای مناسب برای پوشش افرادی است که اندامی درشت تر داشته و یا کمی چاق تر هستند. همچنین اشخاصی که نمایان بودن اندام بالاتنه در پوشش را دوست نداشته و تن خور آزاد را می پسندند می توان از مدل های Regular Fit پوشاک استفاده کنند.